1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • 2dni 3dnika 30-31 sierpnia
  • ZAJĘCIA WAKACYJNE 4 - 8 SIERPNIA
  • Piszę, moje myśli błądzą
  • Protokół 32 Mały Konkurs Recytatorski - Eliminacje Gminne
  • 75 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej
  • XV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI WIERSZA AUTORSKIEGO
  • Męskiego Zespołu Obrzędowego w Budkach
  • Zajęcia artystyczne w sezonie 2014
Previous
Next

33 Mały Konkurs Recytatorski

Protokół z obrad Jury
XXXIII Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje gminne
Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, 6 maja 2014 roku

Dziękujemy uczestnikom konkursu za udział, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Zachęcamy do sięgania po teksty nowe, bliskie młodym recytatorom oraz do doskonalenia warsztatu recytatorskiego.

Czytaj więcej >>

Polska Biega 2014

Trasa biegu malowniczą drogą gminną z Wólki Olbieckiej do Olbięcina. Długość trasy ok 2 km. Organizowany bedzie dowóz z terenu gminy na miejsce startu. Zbiórka przed biegiem - remiza OSP Olbięcin.

Zapisy od godz. 17.00

Czytaj więcej »

XV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI WIERSZA AUTORSKIEGO

Konkurs adresowany jest do osób piszących wiersze. Celem konkursu jest pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, popularyzacja sztuki pięknego i mądrego mówienia, promocja i konfrontacja twórczości autorów wierszy. Zgłoszenie do konkursu do 13 maja 2014 roku 

Czytaj więcej »

Protokół Konkurs Plastyczny Jan Paweł II - Polak, Patriota, Święty

Duża część prac prezentowała wizerunek i portret Jana Pawła II co rozumiemy jako zainteresowanie życiem i pontyfikatem i kanonizacją Papieża. Wybrano i wyróżniono prace, które poza walorami estetycznymi i plastycznymi, przekazywały myśl i cele konkursu.

 

Czytaj więcej »         

 

Remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej 
w Trzydniku Dużym

 logo typy 

 

 

Artyści, uczestniczący w imprezach, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, będą występować w bardziej komfortowych warunkach. Pod koniec lipca 2012 roku rozpoczął się remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej w Trzydniku Dużym, współfinansowany ze środków unijnych. Operacja realizowana jest z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Część poddasza zostanie zagospodarowana na nowe sale, drewniana podłoga będzie wymieniona na terakotę, a wnętrza pomalowanie.

Trzydnicka świetlica to miejsce wielu inicjatyw społecznych. Odbywają się w niej spotkania kół gospodyń wiejskich, zajęcia dla dzieci, warsztaty plastyczne, wystawy, kameralne spotkania poetyckie i inne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Uczestniczą w nich zarówno mieszkańcy gminy, jak i turyści, dla których jedną z ciekawszych atrakcji jest stała ekspozycja dawnych sprzętów domowych. Są wśród nich na przykład: niecki, dzieże, kołowrotki i maśniczki. 

Prace potrwają około miesiąca i powinny się zakończyć jeszcze w wakacje.

 

 

 

Kto jest online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

144685
Dzisiaj
Wczoraj
Wszystkie
104
283
144685


Galeria

Polecamy