1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Gminny Konkurs Plastyczny
  • 18 Jesienny Konkurs Recytatorski "Teraz i Tu"
  • Piszę, moje myśli błądzą
  • Zajęcia artystyczne 2014 / 2015
  • 75 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej
  • Męskiego Zespołu Obrzędowego w Budkach
Previous
Next

XIII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Wsi

Przegląd jest konkursem otwartym, w którym jury oceniać będzie wartości artystyczne i poznawcze prezentowane przez zespoły. Tematyka prezentacji jest dowolna, nie może to być jednak program prezentowany w poprzednich edycjach przeglądu.

 

 

Czytaj więcej >>

Gminny Konkurs Plastyczny „Śladami Oskara Kolberga”

W 2014 roku przypada 200. rocznica urodzin wybitnego etnografa, kompozytora a przede wszystkim  badacza i „odkrywcy” kultury ludowej - Oskara Kolberga. Zachęcamy zatem do podróży śladami Oskara i udokumentowania w formie plastycznej tego, co obecne jest w codziennym życiu, a zaczerpnięte z kultury ludowej.

Czytaj więcej »

18 Jesienny Konkurs Recytatorski 2014

W tym roku w Konkursie obowiązują teksty polskich prozaików, poetów i dramatopisarzy, których debiut literacki datowany jest po 1989 roku, Wierzymy, że ten obszar literacki, tak mało jeszcze obecny na recytatorskich scenach, dostarczy wykonawcom utworów, które będą mówić o najbliższych im sprawach. 

 

Czytaj więcej »         

 

Remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej 
w Trzydniku Dużym

 logo typy 

 

 

Artyści, uczestniczący w imprezach, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, będą występować w bardziej komfortowych warunkach. Pod koniec lipca 2012 roku rozpoczął się remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej w Trzydniku Dużym, współfinansowany ze środków unijnych. Operacja realizowana jest z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Część poddasza zostanie zagospodarowana na nowe sale, drewniana podłoga będzie wymieniona na terakotę, a wnętrza pomalowanie.

Trzydnicka świetlica to miejsce wielu inicjatyw społecznych. Odbywają się w niej spotkania kół gospodyń wiejskich, zajęcia dla dzieci, warsztaty plastyczne, wystawy, kameralne spotkania poetyckie i inne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Uczestniczą w nich zarówno mieszkańcy gminy, jak i turyści, dla których jedną z ciekawszych atrakcji jest stała ekspozycja dawnych sprzętów domowych. Są wśród nich na przykład: niecki, dzieże, kołowrotki i maśniczki. 

Prace potrwają około miesiąca i powinny się zakończyć jeszcze w wakacje.

 

 

 

Kto jest online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

158809
Dzisiaj
Wczoraj
Wszystkie
51
376
158809


Galeria

Polecamy