1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • XVI Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych
  • IV GMINNY KONKURS PLASTYCZNY Anioły, Aniołki...
  • Mikołajki w Gok Trzydnik Duży
  • Zajęcia artystyczne 2014 / 2015
  • 75 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej
  • Piszę, moje myśli błądzą
  • Męskiego Zespołu Obrzędowego w Budkach
Previous
Next

IV GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ANIOŁY, ANIOŁKI, gwiazdy i gwiazdki

Na konkurs można złożyć prace wykonane w różnych technikach plastycznych z następujących materiałów: masa solna, glina, modelina, gips, szare mydło, drewno, papier, tkanina, metal, drut. Organizatorzy oczekują prac przestrzennych, rzeźb i płaskorzeźb. Prace z gliny muszą być wypalone, a z masy solnej i modeliny utrwalone poprzez upieczenie lub utwardzone. Format prac jest dowolny.

Czytaj więcej >>

XVI Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

Zgłoszeń do udziału w Przeglądzie dokonują ośrodki kultury lub urzędy gmin. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych z każdej gminy/miasta może wziąć udział w Przeglądzie łącznie 3 zespoły lub 3 solistów. W przypadku większej ilości chętnych należy przeprowadzić eliminacje gminne/miejskie. Karty zgłoszeń należy przesłać do 8 stycznia 2015 roku.

Czytaj więcej »

18 Jesienny Konkurs Recytatorski 2014

W tym roku w Konkursie obowiązują teksty polskich prozaików, poetów i dramatopisarzy, których debiut literacki datowany jest po 1989 roku, Wierzymy, że ten obszar literacki, tak mało jeszcze obecny na recytatorskich scenach, dostarczy wykonawcom utworów, które będą mówić o najbliższych im sprawach. 

 

Czytaj więcej »         

 

Remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej 
w Trzydniku Dużym

 logo typy 

 

 

Artyści, uczestniczący w imprezach, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, będą występować w bardziej komfortowych warunkach. Pod koniec lipca 2012 roku rozpoczął się remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej w Trzydniku Dużym, współfinansowany ze środków unijnych. Operacja realizowana jest z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Część poddasza zostanie zagospodarowana na nowe sale, drewniana podłoga będzie wymieniona na terakotę, a wnętrza pomalowanie.

Trzydnicka świetlica to miejsce wielu inicjatyw społecznych. Odbywają się w niej spotkania kół gospodyń wiejskich, zajęcia dla dzieci, warsztaty plastyczne, wystawy, kameralne spotkania poetyckie i inne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Uczestniczą w nich zarówno mieszkańcy gminy, jak i turyści, dla których jedną z ciekawszych atrakcji jest stała ekspozycja dawnych sprzętów domowych. Są wśród nich na przykład: niecki, dzieże, kołowrotki i maśniczki. 

Prace potrwają około miesiąca i powinny się zakończyć jeszcze w wakacje.

 

 

 

Kto jest online

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

170253
Dzisiaj
Wczoraj
Wszystkie
5
185
170253


Galeria

Polecamy