1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • XV Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Wsi
  • Jesienny Konkurs Recytatorski „Quo VADIS
  • KONKURS PLASTYCZNY „NARODZINY POLSKI”
  • 60 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej
  • 75 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej
  • Piszę, moje myśli błądzą
  • Męskiego Zespołu Obrzędowego w Budkach
Previous
Next

KONKURS PLASTYCZNY „NARODZINY POLSKI”

 Prace należy przesłać w terminie do 26 października 2016 r. na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Serdecznie zachęcamy Nauczycieli i Uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „NARODZINY POLSKI”.

Czytaj więcej >>

 

 

20 Jesienny Konkurs Recytatorski


ELIMINACJE POWIATOWE dla Powiatu Kraśnickiego odbędą się 3 listopada 2016 r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.KARTY UCZESTNIKÓW przyjmowane są do 26 października 2016 r.na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym

Czytaj więcej »

 

 

60 Lat Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej

Początki działalności były trudne ze względu na brak stałego miejsca spotkań. Kobiety zbierały się po prostu w domach prywatnych.Panie z koła organizowały dochodowe zabawy taneczne, a za zarobione pieniądze zakupiły: naczynia w celach wypożyczania (początkowo na 50, następnie 100 osób, dzisiaj panie dysponują kompletem naczyń na 200 osób), szatkownicę i kuchnię węglową.

Czytaj więcej »

 

 

Remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej 
w Trzydniku Dużym

 logo typy 

 

 

Artyści, uczestniczący w imprezach, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, będą występować w bardziej komfortowych warunkach. Pod koniec lipca 2012 roku rozpoczął się remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej w Trzydniku Dużym, współfinansowany ze środków unijnych. Operacja realizowana jest z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Część poddasza zostanie zagospodarowana na nowe sale, drewniana podłoga będzie wymieniona na terakotę, a wnętrza pomalowanie.

Trzydnicka świetlica to miejsce wielu inicjatyw społecznych. Odbywają się w niej spotkania kół gospodyń wiejskich, zajęcia dla dzieci, warsztaty plastyczne, wystawy, kameralne spotkania poetyckie i inne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Uczestniczą w nich zarówno mieszkańcy gminy, jak i turyści, dla których jedną z ciekawszych atrakcji jest stała ekspozycja dawnych sprzętów domowych. Są wśród nich na przykład: niecki, dzieże, kołowrotki i maśniczki. 

Prace potrwają około miesiąca i powinny się zakończyć jeszcze w wakacje.

 

 

 

Galeria

957208
Dzisiaj
Wczoraj
Wszystkie
38
390
957208

Kto jest online

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.


Polecamy

  

 

 

http://worldpc.pl/